ag3
ag3

press to zoom
ag1
ag1

Describe your image

press to zoom
ag2
ag2

Describe your image

press to zoom
ag3
ag3

press to zoom
1/3

AGREGA

İnşaat sektörünün olmazsa olmaz ihtiyacı olan agrega dünyada sudan sonra en çok kullanılan doğal malzemedir. Beton ve yol yapımında temel girdi olan agreganın kalitesi, doğrudan beton ve yolun kalitesini belirlemektedir. Özellikle Aslar Beton’un faaliyet göstermekte olduğu Hatay ilinin 1. derece deprem bölgesinde bulunması agrega kalitesine bir kat daha dikkat edilmesini gerektirmektedir.

Aslar Beton olarak, bölgemizde bulunan hazır beton santrallerinin tamamına yakınının, parke ve beton eleman üreticilerinin, inşaat ve yol müteahhitlerinin, belediyeler ve yapımcı kamu kurum ve kuruluşlarının agrega ihtiyacını deneyimli personelimiz, yüksek teknolojik alt yapımız, kaliteli ve güvenilir ürün yelpazemiz ve Türkiye’de sayılı tesise verilen Çevre İzin Belgemiz ile kanıtlanmış yüksek çevreye duyarlılığımızla tedarik etmeye devam ediyoruz.

Okçular Agrega Tesisi
 

Aslar Beton ilk Agrega tesisini 2011 Yılında Yayladağı Yukarı Okçular Köyü sınırları içerisinde bulunan Çataltepe Mevkiinde kurmuştur. Tesisimiz Hatay Merkeze 20 km, Yayladağı ilçesine 35 km, Altınözü İlçesine 20 km ve Samandağ Merkezine 30 km mesafede bulunmaktadır.


Tesisimizde, saatlik kapasitesi 500 ton/saat olan 1 adet konkasör tesisi ile üretim yapılmaktadır. Konkasör Tesisinin yanı sıra 1 adet Mekanik Plent Tesisi (300 ton/saat), 1 adet mıcır ve kum yıkama tesisimiz ile bölgedeki en büyük agrega üreticisi konumunda bulunmaktayız. Ürettiğimiz agregalar ile birçok Hazır Beton Tesisi ve Asfalt Plentinin ve kamu kurum kuruluşları ile yol ve altyapı projelerinin ihtiyacını karşılamaktayız.

Kızılkaya Agrega Tesisi

2017 yılında yatırımı tamamlanan Kızılkaya Agrega Tesisi 670 ha’lık toplam ruhsat alanı ve 75 ha’lık işletme izni ile ülkenin en büyük rezerve sahip Agrega Ocağıdır.

Tesisimiz Kırıkhan İlçesine 12 Km, Reyhanlı İlçesine 20 Km, Kumlu İlçesine 20 Km, Antakya İlçesine 40 Km mesafededir.Saatlik kapasitesi 600 Ton/saat olan 1 adet konkasör tesisimiz mevcut olup bölgenin en büyük agrega üreticisidir. Bölgedeki Hazır Beton Tesisleri, Asfalt Plentleri, Kamu Kurum Kuruluşların ve Özel Sektöre ait yol ve altyapı projelerinin agrega ihtiyaçlarını karşılamaktadır.